Підвальне приміщення винного погребу та зберігання медичних інгредієнтів
Тут у старовинних глиняних та скляних посудинах зберігали масла, вино, сушені трави та коріння, а також швидкопсувні інгредієнти, необхідні для виготовлення лікарських засобів. Грубі кам’яні стіни та біла вентиляційна труба підтримували оптимальні умови, роблячи це місце серцем традиційної фармації.
У цьому підвальному приміщенні також розташовувався винний погреб, де зберігали особливі види вина, які використовувалися не лише для застіль, але й для виготовлення лікарських настоянок і мікстур.
Завдяки товстим кам’яним стінам, що захищали від перепадів температур, і постійній прохолоді, тут підтримувалися ідеальні умови для тривалого зберігання вина. Відсутність прямих сонячних променів та якісна вентиляція допомагали запобігти псуванню напою, зберігаючи його смак, аромат та цілющі властивості.
У центрі кімнати стоїть великий дерев’яний стіл, де аптекар міг працювати з чутливими інгредієнтами, змішуючи їх для приготування ліків. Поруч – ваги..
Сьогодні цей простір отримав нове життя. Під древніми склепіннями проводяться затишні чаювання, де гості можуть скуштувати трав’яні збори за старовинними рецептами, наповнені ароматами природи.
Також тут відбуваються захопливі майстер-класи з миловаріння, під час яких відвідувачі власноруч створюють натуральне мило, використовуючи традиційні інгредієнти та техніки.
Усе це відбувається в атмосфері, яка зберігає дух минулих століть: на полицях – трави, пляшечки з маслами та настоянками, а в центрі приміщення – великий дерев’яний стіл, де оживає магія ремесел.
Запрошуємо вас поринути у чарівний світ історії, відчути затишок давніх традицій та створити щось власноруч у підвалі Музею-аптеки!